5 Ekim 2012 Cuma

Film İzle, Çekirdek Çitle

Bir buçuk aydan sonra gene evdeyim tekrardan. Durum can sıkıcı olsa da kendimi avutmanın yollarını bulmak için elimden geleni yapıyorum. Mesela kendimi bir kaç gündür film izlemeye verdim. Uzun zamandır izlemek istediğim ama izleyemedim 2 filmle başladım. İlk filmin adı 'Leon'. Film ününü bilmeyen yok sebebini ise izleyince anladım. Ve bugüne kadar neden izlemeyi ihmal ettim diye de kızdım kendime. Zaten bir filmle Natalie Portman varsa o film iyidir. 'Black Swan/ Siyah Kuğu' ve 'Boleyn Kızı''nda hayran kaldığım oyunucuya bu filmdeki Mathilda karakteriyle daha da bayıldım. O yaşta bu kadar iyi oyunculuk bana pes dedirtti doğrusu. Hala izlemeyenleriniz varsa bir an önce izleyin Leon filmini derim.

İzlediğim ikinci film ise 'Seni Seviyorum Newyork' filmiydi. Aynı şehirde geçen birçok farklı aşk hikayesinin konu alındığı filmde bazı hikayeler ise ilgi çekiciydi. Birçok milleten kişinin yer aldığı filmde Türkleri temsilense Uğur Yücel'e yer verilmiş. Uğur Yücel'in yer aldığı kısa hikaye sahnesinin yönetmenliğini ise Fatih Akın yapmış. Film bazı yerlerinde beni sıkmış olsa da sırf Newyork'un taşı toprağı için bile izlenir.

Şimdilik film tavsiyeleri bu kadar. Tavsiyeleriniz varsa bekliyorum efenim.

4 kişi ahkam kesmiş:

ebru altin dedi ki...

Leon çok keyif alarak izlediğim (birkaç defa) bir filmdi. Woody Allen'ı seviyorsanız eğer tüm filmlerini tavsiye ederim.

ebru altin dedi ki...

Savaş Atı'nı da mutlaka izleyin derim. :)

sözlük dedi ki...

Benimde eskiden yaptiklarimin arasinda idi. Son zamanlarda yapamiyorum. Simdi yazinizi okuyuncu eski günlere söyle bir daldim.. Güzel yazi olmus. Tesekkürler..

Ayşa (Ayşe Nur) dedi ki...

brai, Savaş Atı'nı en yakın zamanda izliycem, tavsiyen için çok teşekkürler.

sözlük, yazıyı beğendiğinize sevindim. :)