24 Şubat 2014 Pazartesi

Bumerang ile 'Seasons of Love' Gecesi


Geçtiğimiz hafta Hürriyet Bumerang'ın 'Seasons of Love' adını taşıyan İzmir'den seçilecek 10 blog yazarının katılımıyla gerçekleşeceğini duyurduğu deneyim günlerine dair ilanına sosyal medyada denk gelmiştim. Etkinliğe katılım şartı ise daha önce gidilen her hangi bir mekana dair değerlendirmemizi içeren bir yazıyı Bumerang'a göndermekti. Ben de geçtiğimiz ay Bisquitte Cafe & Mutfak'ta gerçekleşen etkinliğe dair yazdığım yazı ile başvurumu yaptım. Yazımı başarılı bulmuş olacaklar ki ertesi gün Bumerang ekibi tarafından aranarak, etkinliğe katılacak 10 blog yazarından biri olduğum söylendi. Bumerang'ın bana sunduğu ikinci bir etkinlikti bu. İlki ise yazın 'Road to Bodrum' adını taşıyan gene 10 blog yazarı ile gerçekleşen Safari Turu idi. O zaman etkinliğe katılacak 10 blog yazarından biri ben olsam da o hafta işim çıktığı için etkinliğe katılamamış. İçten içe de bir burukluk hissetmiştim. Bu nedenle 'Seasons of Love'  etkinliği benim için ikinci bir fırsat oldu.

Etkinliğin konsepti ise adından da anlaşıldığı gibi aşktı. Ancak buradaki aşk, sadece kadın-erkek arasında geçen değil, genel anlamda birçok şeye duyulan aşktı. İlk aşk aile, sahip olunan ve isteyerek yapılan mesleğe duyulan aşk, vitrinde gördüğün ve sahip olmak isteğiyle yanıp kavrulduğun ayakkabıya duyulan aşk, yemeğe içeceğe hatta çikolataya duyduğun aşk...

Akşam yemeği olarak Midpoint'te gerçekleşeceği belirtilen bu etkinlikte, unutulmayacak lezzetlerden olmaya aday eşsiz yemek menüleri ve yemeklerin ayrılmaz parçası şarap yer alıyordu. 'Lezzeti aşkınla paylaş' sloganı ile de bu lezzetleri sevdiğimiz biriyle ya da aşkımızla paylaşmamız isteniyordu. Ben de ilk aşkım olan annemi etkinliğe götürmeye karar verdim. Böylece blog yazarlığı hakkında tam bir bilgiye sahip olmayan annemin, konuyu ortamında görmesini istedim.

Geceye gelirsek...
Gecenin ev sahibeleri Bumerang ekibinden Arzu hanım, Hürriyet Ege'den yazar Bahar Akıncı Hanım, gecenin sponsorluğunu üstlenerek bizleri Gastronomi anlamında bilgilendiren dude table ailesiydi. İlk kez duyanlar için bilgi vereyim. Dude table yemek kültürüne ait birçok bilgiyi içinde barındıran online bir platform. Yemeğin sadece öğünden ibaret olmadığını aslında bir ülkenin kültür ve değerlerini yansıttığı hakkında bilgi veren, bu alanda ilgililerine kaynak olabilecek güzel bir site. Gene bu gece ev sahipliği yapan markalar arasında yer alan Terra şaraplarının ana markası olan Mey vardı.

Akşam boyunca Midpoint'in bize özel kalp tasarımlı menülerde sunduğu lezzetlerin ise tadı damağımızda kaldı. İki seçenek olarak sunulan menülerde ben tercihimi menü 1'den yana kullandım. Menüde yer alan tüm lezzetlere ve diğer tüm etkinlik fotoğraflarına buradan ulaşabilirsin. Menülere uygun seçilen Terra Narince ve Terra Öküzgözü - Boğazkere şarapları ise yemeğe ayrı bir lezzet kattı. Yemek devam ederken içilen şaraplar hakkında ise Mey İçkileri Ticari Saha Sorumlusu Kübra Hanım bizlere şarap bardağının nasıl tutulması gerektiğinden tutun, hangi şaraba hangi boyuttaki kadehin uygun kaçacağına kadar şarap içmenin birçok inceliği hakkında bilgi verdi. Kübra Hanım'a engin şarap bilgisi ve değerli önerileri için ne kadar teşekkür etsek az. Hürriyet Ege yazarlarından Bahar Hanım'la da sohbet şansını yakaladığım bu gecede mezun olduğumuz bölümden, yazma aşkına kadar birçok ortak yönümüz olduğunu farkettim. İletişim alanında bana örnek teşkil edecek birini daha böylece tanımış olduğum için kendimi şanslı hissettim.

Özetle, 'Seasons of Love' etkinliği her ayrıntısına kadar özenle düşünülmüş ve gene aynı itinayla hazırlanmış bir etkinlikti. Güleryüzlü tavırları ve bütün gece süren ilgileriyle, geceye katılan tüm blog yazarlarına kendilerini değerli hissettiren Bumerang kadrosu ve diğer sponsor firmaların temsilcileri ile sohbetler ise bir harikaydı.

Diğer yanda Melike adında tatlı bir blog yazarını da tanıdım bu etkinlikte. Kendisi 'ayağımın tozuyla' adını taşıyan blogun yazarı ve blogunda gezdiği birçok yeri, hayat tecrübelerini konu ediyor. Melike samimiyeti ve sıcaklığını blog yazılarında da birebir size hissettiriyor. 

Son olarak bu etkinlikte bir araya gelmemizi sağlayan Bumerang ekibine teşekkür ediyorum. Tekrardan başka bir etkinlikte bir araya gelmek ümidiyle.

Geceye dair fotoğraflara buradan ulaşabilirsin. 

Dip not: Şayet sen de 28 Şubat'a kadar #seasonsoflove etiketiyle aşkınızı paylaşarak, çift kişilik yemek kazabilirsin. 

İşte geceye katılan diğer bloggerlar;3 kişi ahkam kesmiş:

Unknown dedi ki...

Hakkımdaki güzel yorumun için çok teşekkür ederim Ayşe Nur, ben de sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Siz de çok tatlıydınız, annene de çok selamlar :)

Unknown dedi ki...

Bir aşçı olarak yazılarını işlerim nedeni ile geç olsada takip ediyorum ,yemekler hakkındaki düşüncelerini okumak güzel geliyor bana,damak tadına değişime açık birisin...

Oksana dedi ki...

Great blog)
If you want, we can follow each other. Kisses
http://fashionsecrets-oksana.blogspot.com