13 Ağustos 2015 Perşembe

Evlilik Hazırlıkları - Gelin Arabası ve Diğer Ayrıntılar


Düğün tarihi yaklaştıkça yapacak işlerin katsayısı da artıyor. Bu aralar çeyizleri kolilemekle uğraşıyoruz. Öyle ki kolicikler evimizin bir odasını işgal etmiş durumdalar. Yakında dile gelip bizi evden kovacaklar diye korkuyorum. Bu haftasonu artık çeyizlerle vedalaşıp onları yeni evimize yerleştirmeye götüreceğiz. Bir dünya işte bizi İstanbul'da bekliyor.

Diyeceğim o ki sekiz yıldır yaşamakta olduğum İzmir'e veda vaktim giderek yaklaşıyor. Bandırma'dan gelip onca yıl İzmir'de yaşamak dahi kendimi İzmirli hissettirememe yetmedi. Bakalım İzmirli olamayan ben yıllar içerisinde İstanbullu olabilecek miyim? Ama İzmir'in de hakkını yemeyeyim. Hayatımda yeri büyük. Burada okulumu bitirip mezun oldum, birçok arkadaşlıklar kurdum, ruh eşimi de burada buldum. Yaşadığım mutluluklar ve edindiğim tecrübelerse yanıma kar kaldı. Tüm bunlar için hayatımın bir kısmının İzmir'de geçmesi gerekiyormuş demek ki. İstanbul'da ne gibi sürprizler beni bekliyor, yaşayıp göreceğiz.

Diğer düğün hazırlıklarına gelirsek mekan, orkestra, kuaför, gelinlik, mobilyalar tas tamam. Atlamayayım mobilyalarımızı Enza Home'dan aldık. Yatak odasında tercihimiz Born oldu, oturma grubunda ise Jasmine. Tv ünitelerinde ise Bolero'da karar kıldık.  Evimiz küçük olduğundan daha sonrada modüler olarak tamamlayacağımız bir firmayı seçelim dedik. Diğer yanda farklı şehirlerde yaşadığımızdan ulaşım kolaylığı açısından hizmet alanı geniş kurumsal bir firmada karar kılmak kafamızı rahat ettirdi. Siparişleri İzmir'den verdiğimizden İstanbul'da muhatap olacak birilerini de bulmamız gerekiyordu.

Bu hafta ise gelinliğimi teslim aldım. Çocukluktan beri gelinlik hayalini kuran bir hatun değilimdir. Aslında bu çok fazla romantik bir yapım olmamasından kaynaklı. Gelinlik modellerine bile nişanlandıktan sonra bakmaya başladım. Ama o rağmen son teslimde giyerken hiç çıkarasım gelmedi. Şayet hayalimdeki gibi olmasaydı büyük hayal kırıklığı olurdu eminim. O nedenle Madam Burcu'ya ne kadar teşekkür etsem az. 

Son olarak halledilen şeylerden biri de gelin arabası. Hem ben hem de nişanlımın hayalinde klasik gelin arabası vardı. Özellikle de Volkswagen. Bir yakınımızın tavsiyesi ile onu da Klasik Gelin Arabam dan temin ettik. Tercihimiz şeker pembe bir vosvos oldu. Her ne kadar pembe istemesem de (malum adı gelin arabası olsa da içinde damat da barındırıyor) klasik model olarak İzmir'de uygun fiyatla hizmet veren çok fazla firma ve seçenek yoktu. Bulmuşken sadece rengi için de tutmadan olmazdı. Hizmet içeriğinde araç artı şoför yer alıyor. Benzin ve süsleme bize ait olacak.

Hayat tüm bu hazırlıklar dahilinde akıp giderken pek de yazmaya vakit olmuyor haliyle. İleriki yazılarımın teması ise şimdiden belli gibi. Yeni bir şehre alışmak, evliliğe alışmak, yeni bir işe alışmak bla bla... Tam anlamıyla yeni bir hayata dair yeni yazılar diyebilirim. Takibimde kalın. Görüşmek üzere.

10 kişi ahkam kesmiş:

OnYüzMilyonOje dedi ki...

Ne tatlı bir telaş. Herşey gönlünce olsunn..

MERVE dedi ki...

sık dişini, düğün bitip evine yerleştikten sonra herşeyi unutacaksın, zaman su gibi geçecek :) şimdiden mutluluklar dilerim.

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

hep rast gitsin her işiniz canım sevgiler.

çatlakkafe dedi ki...

mutluluklar dilerim

Unknown dedi ki...

mutluluklar dilerim...

angieporelmundo dedi ki...

Hi, great post, I loved it.

Ertuğrul Yıldırım dedi ki...

Mutluluklar dileğiyle..

birgulunlezzetleri dedi ki...

Ne güzel günler. Mutluluklar.

Ayşa (Ayşe Nur) dedi ki...

İyi dilekleriniz için herkese sonsuz teşekkürler. İyiki varsınız. ☺️

Aslı'nın Dünyasıı dedi ki...

Bol bol kolaylıklar (: